Pro koho je metoda FitPainFree určená?

Cvičení je PRO KAŽDÉHO. Od malých dětí, přes širokou veřejnost, aktivní i vrcholové sportovce až po seniory. Velký zásobník cviků zajistí, aby mohl váš trenér terapeut vybrat správný cvik právě pro vás.

Jak zajistím, abych cvičil/a správně i doma?

Díky naší aplikaci na tvorbu INDIVIDUÁLNÍHO TRÉNINKOVÉHO PLÁNU. Máme k dispozici spoustu cviků a další přibývají. Každý cvik je detailně rozepsán (jeho základní pozice, průběh cviku, počat opakování a sérií) a nafocen. Již po 1. konzultaci tedy můžete cvičit dle plánu v pohodlí domova nebo v práci či na dovolené a máte jistotu, že cvičíte VŽDY SPRÁVNĚ.

Proč je cena individuální lekce dražší, než klasická fyzioterapie?

Ať už jste zvyklí chodit k fyzioterapeutovi každý týden nebo měsíc, necvičíte doma. Nejen, že si doma na cviky nevzpomenete, ale především nemáte kontrolu, zda je provádíte správně. Tím pádem zvládnete pouze 1 - 4 lekce měsíčně.
Díky našemu zásobníku cviků, kterých je kolem 400 a další přibývají, je náš přístup ke každému klientovi opravdu INDIVIDUÁLNÍ. Stačí přijít 1x měsíčně na kontrolu, jinak cvičíte sami. A pokud jste v tréninku pečliví a váš problém není dlouhodobý, může se stát, že vám bude stačit pouze jedna, dvě konzultace. Vysoká cena je tedy ve výsledku velmi realativní.

Kolikrát musím na individuální konzultaci přijít?

Opět záleží jen na vás. Jaké máte omezení, zda máte chronické či akutní bolesti nebo jste přišli kvůli zlepšení kondice. Jsou klienti, kterým stačí 1 tréninkový plán, který cvičí např. v kanceláři, zařadí si cviky do běžného dne a bolesti zmizí. Pokud máte ale například 30 let jednostrannou zátěž, je hodně pravděpodobné, že se problémy projeví ve více oblastech a náprava tak tedy potrvá déle.

Nerad se potím a skáču, nejraději bych ležel. Máte cviky i pro mě?

Samozřejmě 🙂 Nejen že máme klienty, kteří nejsou se sportem a pohybem kamarádi, ale především pro seniory nebo klienty po různých úrazech a operacích používáme cviky v lehu. Nemusíte se tedy bát žádných běhů, poskoků, nikdo vás nebude "honit" po tělocvičně. Individuální lekce jsou velmi klidné, většina cviků se dá modifikovat do sedu nebo lehu.

FAQ - časté otázky

V čem je metoda FitPainFree jiná, než ostatní cvičení?

V jednoduchosti. Cviky metody FitPainFree jsou tak jednoduché, až je to dokonalé. Jedná se o malé pohyby, často vleže, ale vždy správně provedené. Lektor neustále vysvětluje, který sval pracuje, co cvikem protahujete nebo posilujete, jak se pozice správně provádí a na co máte dbát. Stejně precizní je i individuální tréninkový plán, který vám přpravíme.

Jaký je rozdíl mezi lekcí FitPainFree a fyzioterapií?

Rozdíl je v aktivitě. Na fyzioterapii nebo rehabilitaci často cvičí lektor za vás - s vámi. My vás učíme být aktivní. Svaly potřebujete mít správně posílené i protažené, a to za vás zkrátka nikdo neudělá 🙂 Proto je naším cílem vám cvik nejen ukázat, ale především naučit jeho správné provedení.

Jak často musím cvičit?

Ideálně každý den. Satčí 150minut. Ale záleží jen na vás. Frekvence a délka cvičení je individuální a určuje ji váš terapeut na základě domluvy s vámi. Pokud jste časově vytíženi a neustále v kanceláři, můžete cvičit kratší dobu a častěji. Pokud jste naopak zvyklí cvičit 3x týdně hodinu, pak dostanete plán na hodinu a cvičíte, jak jste zvyklí. A postupně můžete přidávat 🙂

Kde mohu cvičit?

Pokud nemáte akutní nebo chronické bolesti, můžete zařadit skupinovou lekci. Rozvrh pak záleží na každém lektorovi či fitcentru.

Pokud máte individuální plán, můžete cvičit opravdu KDEKOLI. Plán máte v mailu, PC, telefonu nebo vytištěný. Můžete si jej vzít do práce, na dovolenou, do fitka nebo cvičit v pohodlí domova.

Co je cílem metody FitPainFree?

Cílem cvičení je žít zdravý a dlouhý život bez bolesti. Pokud přijde klient s dlouholetou bolestí, je jeho cílem bolest odstranit. Zpravidla však naším klientem zůstane a pracuje dále na své kondici. Stále je kam se posouvat a naše cviky mají několik úrovní obtížnosti.
Omezení není ani věkové, neboť pokud máte správně posílené a protažené svaly a jednotlivé segmenty těla ve správném postavení, můžete žít aktivně až do vysokého věku. A v tom vám právě metoda cvičení FitPainFree, ať už skupinově nebo v pohodlí domova, pomůže.

Lékař mi cvičit zakázal. Platí to i pro FitPainFree?

Často od klientů slyšíme, že jim lékař zakázal cvičení. Většinou se však jedná o nebezpečné zvedání činek nebo rychlé kardio lekce. Obecně však raději zakáží jakýkoli pohyb. metoda Fitpainfree je velmi šetrná, ale také velmi efektivní. Lektoři FitPainFree jsou vyškolení odbornívi a sami dokáží poznat, zda je pro váš stav cvičení vhodné. Vše záleží na vaší kondici, problému a bolesti. Pokud máte však po operaci paže, neznamená to, že nemůžete cvičit vůbec. Naopak - můžete pracovat na ostatních částech těla (např. posílit stehna nebo záda, protáhnout lýtka, hamstringy a apod.) a až se spraví paže, rychleji a snáze se vrátíte do kondice.  Vždy se tedy zeptejte svého lektora terapeuta.

Potřebuji nějaké pomůcky?

Metoda FitPainFree pracuje pouze s podložkami, pásky a bloky. Na skupinové či individuální lekce nepotřebujete nic. Vše zajistí lektor. Pokud jde o cvičení doma, potřebujete pouze podložku a jestliže vám lektor doporučí cvik s páskem či s bloky, můžete si je u nás zakoupit. Pásek se dá nahradit například páskem od kalhot a bloky polštáři, ale klienti si toto náčiní zpravidla koupí, protože se jim lépe cvičí, cvičení je pohodlné, správně provedené a náčiní zůstane jim celý život.