Co je první věc, kterou udělám, když mě začne něco bolet?

Stalo se vám, že vás „z ničeho nic“ začalo něco bolet? Třeba palce na rukou, levé rameno, bedra na pravé straně nebo nárt levé nohy?

Co je první věc, kterou uděláte? Jdete k obvodnímu lékaři? Do lékárny? Koupíte si ibalgin nebo mastičku? Nebo si řeknete, že to přejde a dalších pár dní, možná měsíců se snažíte bolest a s ní spojená omezení ignorovat?

úleva od bolesti pomocí léků

Bolest je jen volání o pomoc,

že je s naším tělem něco v nepořádku. S tím vám však lékárna ani běžný lékař nepomůže. Stejně jako při špatných pocitech a náladách vyhledáme psychoterapeuta, při těchto bolestech je nejvhodnější kontaktovat fyzioterapeuta.

Bolest se totiž přenáší – málokdy vznikla právě v postiženém místě. Může vás tedy klidně bolet levá noha proto, že již roky používáte myš u PC pravou rukou. Napadlo vás to někdy?

Ti z vás, kteří v lécích a mastičkách také nevidíte cestu, jste se možná dostali k rehabilitaci. Někomu určitě může pomoci, avšak klasické rehabilitační metody jsou velmi obecné a nejsou aplikovány na potřebu konkrétního člověka.
Ještě dále je fyzioterapie. Někteří fyzioterapeuti jsou výborní, mají komplexní přístup a chápou, že celé tělo je propojené. I tam však nastává problém a to v četnosti návštěv. Jednou týdně, jedna hodina, pár cviků, na které si doma ani za boha nemůžete vzpomenout anebo nejste schopni je sami udělat správně. Tím se léčba prodlužuje a není tak efektivní.

Co je tedy správná cesta? Přece FitPainFree!

S tréninkovým plánem, který dostanete od certifikovaného trenéra terapeuta, jste schopni cvičit doma nebo v kanceláři, na dovolené nebo ve fitku. Vždy s klidným srdcem, že pokud si nejste jisti správným provedením, nakouknete do plánu, vše zkontrolujete a jedete dál.

Máte tedy na výběr. Chcete do sebe cpát chemikálie, čekat na zázrak nebo trávit hodiny u lékaře, který vám naordinuje obecnou léčbu?
A nebo uděláte první krok ke šťastnejšímu a plnějšímu životu a vydáte se s námi na cestu bez bolesti.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.