Specialisté FitPainFree – Jiří Nežádal, fyzioterapeut

FitPainFree školení zdravá záda

Dalším odborníkem, který se stará o účastníky školení FitPainFree je Jiří Nežádal. Jeho specializací je rehabilitace a fyzioterapie dospělých a dětí od 6 let se zvláštním zaměřením na podiatrii a podologii (preventivní a rekondiční péče o nohy).

fyzioterapeut na školení Fit Pain Free

„Jsem přesvědčen, že nejlepším lékem nejsou pilulky, ale prevencezdravý pohyb. Ať tedy již chcete nemocem a zraněním předcházet nebo již úraz či bolest řešíte, můžeme společně najít cestu, jak nejlépe Vaše tělo posílit, zbavit bolesti, naučit se aktivně zapojovat i ty části těla nebo svaly, o který si myslíte, že nemáte 🙂 “

Tímto přístupem Jirka krásně zapadá do naší filosofie. Společným cílem je naučit veřejnost, že správnou prevencí lze předejít mnohým bolestem, problémům a zraněním.

Naše účastnice seznámil s hlubokým stabilizačním systémem (ten představuje svalovou souhru, která zabezpečuje stabilizaci – zpevnění páteře během všech našich pohybů), dále probral úpony všech důležitých svalů a především rozbor stoje a chůze a postoje a to v teoretické i praktické části.

fyzioterapeut na školení Fit Pain Free

Mimojiné nám v dobrém slova smyslu „narušil“ ženský kolektiv a vnesl trošku mužské energie. My jsme mu na oplátku ukázaly a naučily některé cviky ze širokého zásobníku FitPainFree a věříme, že se přidá na lekce v Olomouci s Lenkou Fasnerovou nebo se rovnou stane jedním z lektorů FitPainFree 🙂

Malý rozhovor s Jirkou

Jirko, jak ses vlastě dostal k nám na školení FitPainFree?

Potkal jsem po nějaké době svoji kamarádku a bývalou spolužačku Lenku (Mgr. Lenka Fasenerová), která byla z této novinky úplně nadšená. Zrovna se vrátila z kurzu a hledala dalšího přednášejícího na toto školení. Svou energií mne trošku nakazila a tak jsem slíbil, že účastníky naučím část anatomie a zároveň se o metodě FitPainFree něco dozvím.

Máš za sebou 1. lekci. Jaké jsou první dojmy?

Dojmy jsou skvělé. Jsem od přírody „nevěřící Tomáš“, takže si musím vše nejprve sám vyzkoušet. Navíc mě přemíra nadšení spíš odradí. Musím ale říct, že jsem velice nadšen a překvapen.

Co tě na metodě nejvíce překvapilo?

Jendoduchost. A také účelnost a důraz, který Hanka (PaedDr. Hana Toufarová) klade na správné provedení.

Stačila jedna lekce, aby jsi přemýšlel, že najdeš lektora ve svém městě a budeš ve FitPainFree pokračovat?

Stačila. A nejen, abych šel cvičit, ale vážně přemýšlím, že se stanu účastníkem dalšího kurzu.

To zní neskutečně! To je velká pocta 🙂
Poslední otázka – Jak hodnotíš naše budoucí lektorky terapeutky?

Holky jsou super. Vidím velkou naději v dobré terapeutky.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.