Ze školení FitPainFree: Maruška – anatomií netknutá

FitPainFree školení zdravá záda

Přinášíme další článek, tentokrát s jednou z účastnic našeho akreditovaného školení FitPainFree

Maruška je Teamsportová manažerka. Od malička byla vedena k hudbě a umění, které má ráda. Aktuálně se věnuje převážně administrativě, která ji však nenaplňuje a stále hledá, v čem se může zdokonalit a co by ji bavilo. Sport miluje. Dříve byla zvyklá na pracovní režim 90% v terénu, 10% v kanceláři. Nyní je to naopak. A tak se snaží kompenzovat sedavou práci alespoň ve volném čase. Miluje pohyb, cvičení, posilovnu, kruháče nebo H.E.A.T. Už dříve ji napadlo, že by se něčím takovým chtěla živit. Jenomže trh je momentálně různými kurzy zahlcen a je těžké poznat, který stojí opravdu za to.

„Nechtěla jsem kurz typu dvoudenní rychlokvašky. Přijdete, něco málo teorie, pár cviků, dostanete papír a jdete domů. Lektorů, kteří mají pouze jeden „papír“ jsem zažila mnoho. Chci klientům umět dobře poradit, chápat souvislosti a hlavně si být jistá, že jim neublížím“.

Maruška měla štěstí. Její nadřízená se dobře zná s Lenkou (naše školitelka anatomie, majitelka Centra pohybu v Olomouci), chodí k ní právě na kurz FitPainFree a tak jí o naší metodě povykládala. Maruška se tak stala prvním zájemcem o akreditované školení, který předtím nevyzkoušel workshop ani lekci. Tomu říkáme odvaha 🙂

„Na školení jsem se moc těšila, ale bála jsem se anatomie. Nemám za sebou žádný kurz nebo školu a věděla jsem, že to bude náročné. Zároveň mě to ale moc chytlo. Baví mě zjišťovat, jak tělo funguje a jak je propojené. Kurz mě úplně pohltil“.

Další motivací byly určitě finance. „Cvičím 6x týdně, bylo by skvělé neplatit vstupy za fitko a lekce a naopak dostat zaplaceno“.  Pravdou je, že v ČR jsou lektoři a osobní trenéři často velmi podhodnocení. Klient neplatí za hodinu, ale za roky zkušeností, různých kurzů a vzdělávání. Ve světě je tato kariéra mnohem lépe placená.

„Také jsem se bála, že přestože jsem na tom fyzicky dobře, budu po celém dni anatomie úplně zbitá a ranní a večerní lekce mě dorazí. Je to ale naopak! Krásně se protáhnu a už od 2. dne vidím, že se zlepšuji.“

A na co se po úspěšném složení zkoušky nejvíce těší?

„Moje maminka je právě měsíc po operaci kyčle. Moc ráda bych jí pomohla. Už teď mě napadají cviky, které bude moct cvičit a těším se, že bude můj 1. klient 🙂

No řekněte. Kdo by nechtěl tak příjemnou a rozumnou ženu jako lektorku a svého pohybového terapeuta 🙂

Nová lektorka Fit Pain Free - Maruška

Také milujete sport a pohyb? Chcete dát svým klientům tu nejlepší péči? Maruška je krásný příklad toho, že nemusíte mít žádné zkušenosti s anatomií. Stačí láska k pohybu, preciznost a otevřená hlava. My vás vše naučíme! Další termín je v srpnu, tak si jej nenechejte ujít!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.