Jak vzniklo FitPainFree?

FitPainFree logo

Ještě v březnu 2016 byly pro mne nepředstavitelné dvě věci. Za prvé – jak někdo může odjet mimo domov třeba na měsíc? Jak může na takovou dobu opustit práci?

Vím, co znamená připravit firmu na 7-14 dnů dopředu, ale také co to znamená vrátit se zpět po dovolené! A za druhé – nechápala jsem lidi (a současně obdivovala jejich odvahu), kteří jsou schopní vzít si baťůžek a sami se vydat na cestu do neznáma. Myslela jsem si, že obě věci jsou za mojí hranicí, že to bych nikdy nedokázala.

Je září  2017 a oboje mám za sebou

Strávila jsem měsíc na jihozápadě Spojených států, z toho jsem se tři týdny školila v San Diegu. Týden pak jsem sama cestovala po cizí zemi a najela 3500 km. Ještě dnes se mi to chvílemi jeví jako pohádka – a ještě ke všemu nádherná. Nejdůležitější na tom všem ale bylo, co mi to dalo po stránce profesní. Všechno, co jsem se celý život učila o pohybu a o tom, jak funguje naše tělo, se tam jaksi završilo a spojilo v nový celek.  Začala jsem vidět na pohyb z jiné perspektivy, v nových souvislostech a nestačila jsem se divit.

Líba Placzek FitPainFree

Jak k tomu všemu došlo?

Na internetu existuje pořad na stream.cz, který se jmenuje Slavní neznámí. Má asi 70 dílů a já jsem v té době viděla dva. Ten z 30. března 2016 byl o Libě Plačkové. Liba je Češka, která žije již 30 let v USA. V Praze vystudovala obor tělesná výchova, v Americe si otevřela fitko a mnoho let pracovala a vzdělávala se v rehabilitaci pod vedením Pete Egoscue. Mne zaujaly informace o jednoduchém „izolovaném“ cvičení, a to jak z profesního, tak z osobního důvodu. Už asi pět roků jsem měla velké problémy s rameny.

Musela jsem hodně omezit cvičení, v určitém období vlastně až na nulu.

Pídila jsme se po informacích a zkoušela všechno možné, abych se zbavila bolestí. Přičítala je velkému přetížení z lekcí a školení, které jsem za celý svůj život odvedla. Řekla jsem si, že pokud to, co říká paní Liba ve videu, opravdu funguje, pak to chci vyzkoušet, chci to znát a umět, abych pomohla sobě a také svým klientům. A tak jsem další den paní Libě napsala, že pracuji ve stejném oboru, informace, které říká, mne zaujaly a jestli bych k ní mohla přijet a dozvědět se víc. Za pár dnů Liba napsala, že se o svoje znalosti se mnou ráda podělí a já jsem začala plánovat cestu.

Na konci června jsem sedla do letadla. Bylo to tak jednoduché! Bylo to neuvěřitelné!

Každý den tři týdny po sobě jsem byla přítomná jednak na skupinových lekcích (od 6,30 – pro mě trochu šok) , kde jsem sama cvičila a také na individuálních lekcích, které měla Liba se svými klienty. Pozorovala jsem je, učila se, vnímala používání známých cviků v nových souvislostech a učila se nové cviky. Setkala jsem se s klienty, kteří měli např. před operací kyčlí a díky cvičení na ni nemuseli jít, potkala jsem ty, kteří měli po nejrůznějších operacích a i přes lékařskou péči měli stále zdravotní problémy, které po cvičení u Liby přestaly. Viděla jsem také sportovce, kteří díky daným cvikům provozovali sport na profesionální úrovni déle, než ostatní, protože jejich tělo bylo lépe připravené.

Bolesti zad, nohy do „O“, nohy do „X“, bolesti kyčlí, kvůli kterým se nedá spát, bolesti kolenou, bolesti ramen atd. – to vše jde při správné diagnostice a nastavení vhodných cviků poměrně rychle napravit.

Tělo se správně posílí, jednotlivé klouby a části těla zaujmou správnou pozici vůči sobě, bolesti časem zmizí… a je to! Je to tak jednoduché, tak účinné. A přitom žádná dřina. Všechno je to ale o pravidelném cvičení, které však může trvat třeba jen 10 minut denně. Jen pro upřesnění – mluvím o lidech v rozmezí 10 – 85 let.

Cvičením se dá napravit více, než si myslíme

Já sama jsem začala dělat cviky, které jsem si několik let kvůli bolestem netroufla cvičit a které mi moje tělo prostě nedovolilo udělat. Vždycky jsem věděla, že cvičením se dá hodně napravit. Ale teď jsem místy nechápala. Moje bolesti ramen, které jsem si poctivě, aktivně, s velkou odpovědností a nasazením léčila cca pět let a které velmi, ale velmi pomalu ustupovaly, po několika dnech zmizely. Vrátila jsem nejen  se fyzicky, ale i psychicky o 5-10 let zpět. Paní Liba mi předávala svoje znalosti a vědomosti v plném rozsahu, nic nezatajovala, na všechny otázky odpovídala. Byla prostě úžasná. Velice brzy jsme zjistily, že jsme naladěny na stejnou notu – odborně i lidsky.

Za ten jeden měsíc v San Diegu jsem dostala mnohem víc, než jsem si představovala

A to po všech stránkách. Noví známí (milí, usměvaví a přející), nové pohledy a názory na pohyb a nápravu bolestí např. kyčlí, zad, ramen apod. (jak jednoduché a přitom tak účinné), nové situace, se kterými jsem se musela sama vyrovnávat každý den po celý měsíc. Nesmírně mne to všechno posílilo, otevřelo oči a posunulo. Hned po návratu jsem vše, co jsem se naučila a pochopila, začala používat v praxi pro sebe a moje klienty – od dětí po seniory. Že to funguje, jsem věděla už tam, o tom jsem se přesvědčovala každý den s každým novým klientem, kterého jsem viděla. Ale tady doma mne zase a zase překvapuje, jak lehce a snadno lze vše aplikovat a jak rychle se dokáže tělo aktivním přístupem, tj. pravidelným cvičením srovnat a zbavit bolesti (a tím i prášků, které prostě bolest jen potlačí, ale příčina zůstane).

Neuvěřitelné výsledky

Nové znalosti jsem začala hned využívat u dětí v našem sportovním klubu a také u individuálních klientů. Neuvěřitelné výsledky. Vím, že to cvičení skvěle funguje, ale stále žasnu nad jednoduchostí a nad radostí z toho, že dokážu svým klientům pomoct  víc, než dřív. Například když se paní, která má dlouhodobé bolesti v ramenou, nemůže vyspat a po pár dnech cvičení mi nadšená zavolá, že se konečně vyspala!
Když vám děti, které závodí v aerobiku, samy od sebe řeknou: „Hanko, my se cítíme při sestavě pevnější a výš vyskočíme.“  Nebo když vám maminka holčičky řekne, že její dcera přijela ze soustředění nadšená a chodí rovná jako pravítko. A to cvičila jen šest dnů – i když ráno i večer.
Nebo paní, která zkusila nejrůznější rehabilitace a po cca 10ti dnech cvičení je bez bolestí zad….

Ano, to je to, co mi léta dává smysl. Pomáhat pomocí cvičení druhým a vést lekce tak, aby měli zúčastnění ze cvičení radost.


Od této doby uplynuly 3 roky a FitPainFree je novým trendem, který vyzkoušely tisíce klientů.

Na workshopech jsme s metodou seznámili stovky lektorů, 30 prošlo úspěšným akreditovaným školením a nyní jsme přidali nové a to pro lektory skupinových lekcí.
FitPainFree si nyní zacvičíte v 21 městech!

Najděte lektora ve svém městě nebo se sami staňte lektorem a šiřte život bez bolesti dál!

Komentáře
  1. Cuando intenta espiar el teléfono de alguien, debe asegurarse de que no encuentren el software una vez que esté instalado.

  2. binance napsal:

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  3. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  4. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

  5. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.