5 důvodů, proč jít na workshop FitPainFree

FitPainFree 5

Buďte fit a zbavte se bolestí, to je heslem metody FitPainFree, kterou k nám z Ameriky přivezla známá brněnská cvičitelka Hana Toufarová. Právě díky tomuto cvičení se zbavila velkých bolestí ramen, stala se instruktorkou této metody a dnes školí nové lektory po celé České republice. A proč byste měli FitPainFree vyzkoušet i vy? Kromě zvědavosti je zde dalších 5 důvodů:

1. Zbavíte se bolestí

Metoda FitPainFree je pro každého – cvičí ji děti, dospělí i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. “Někteří lidé cvičí preventivně, aby je nic nebolelo, ale více je těch, kteří přicházejí právě proto, že už bolesti mají – ať už se jedná o záda, kolena, kyčle nebo právě ramena, jako tomu bylo v mém případě,” říká Hana Toufarová, průkopnice metody FitPainFree u nás.

Bolest podle ní vzniká velice často přetížením pohybového aparátu. “Dnes trávíme spoustu času sezením, v nesprávných pozicích, a právě proto vznikají různé svalové disbalance. Když totiž nějaký sval přetížíme, jeho funkci převezme jiný, ale ten se pak časem přetíží také a přestává pracovat tak, jak by měl. Vzniká tak řetězová reakce, až naše tělo řekne dost my začneme pociťovat bolest,” vysvětluje Hana Toufarová s tím, že podstatou metody Fit Pain Free je znovu naučit pracovat každý sval správně.

jednoduchý cvik Fit Pain Free - cvičení bez bolesti
Propagátorka metody a majitelka firmy FitPainFree Hana Toufarová

2. Cíleně posílíte každý sval

“Jednoduchým izolovaným cvičením se zaměříme na každý sval zvlášť. Na skupinových lekcích tak projedeme postupně celé tělo, na individuálních konzultacích se můžeme zaměřit na jednotlivé problémy, na to, co bolí. K dispozici dnes máme přes 400 cviků několika úrovní náročnosti a z těch vybíráme ty, které dané osobě nejlépe sednou a nejrychleji ji zbaví bolesti. Snadné je pak i cvičení doma – nejenže jsou jednoduché samotné cviky, ale hlavně je posíláme e-mailem nebo je vytiskneme, aby cvičící měli návod, mohli se k nim vracet a prováděli je vždy správně.”

3. Získáte krásné držení těla na celý život

Základem metody FitPainFree je „Ramena dolů, lopatky k sobě a stahovat je směrem k pasu.“ Na této základní správné pozici je celé cvičení postaveno a provází všechny cviky. Spousta z nich se dá v naprosté pohodě cvičit i v kanceláři nebo třeba v kavárně. “Cvičení je natolik jednoduché, že se dá začlenit do běžného života. Pokud si člověk osvojí základní cviky této metody, bude mít navždy krásné a hlavně správné držení těla, a to je nejlepší prevence všech bolestí,” radí Hana Toufarová.

jednoduchý cvik Fit Pain Free - cvičení bez bolesti
Lektorka a manažerka firmy FitPainFree Hanka Toufarová

4. Poznáte přátele a dozvíte se zajímavé informace

Po celé republice přibývá center, kam můžete zajít na skupinové lekce. Lektorky dokonce pořádají různé relaxační víkendy a další společné akce, aby příznivci FitPainFree mohli své zkušenosti navzájem sdílet. “Na skupinových lekcích bývá vždy počet účastníků omezen na maximální počet deseti až patnácti lidí, abychom se mohli každému co nejvíce věnovat.

Na relaxačních víkendech zase nechybějí zajímavé přednášky, hosty zde bývají odborníci na zdravý životní styl a podobně. Především se na nich ale učíme správné chůzi a držení těla v průběhu celého dne. Lidé se mnohdy diví, jak rychle si dokážou vytvořit správné návyky držení těla a jak rychle si mohou ulevit od bolesti,” dodává Hana Toufarová.

jednoduchý cvik Fit Pain Free - cvičení bez bolesti

5. Můžete se stát lektorem

Odbornice ale také pořádá pravidelné workshopy pro laickou i odbornou veřejnost, kde se zájemci dozvědí o metodě mnohem víc, a také si ji mohou sami vyzkoušet. Nejbližší termín je 11.6. v Brně. Přibývá tak i těch, kdo se chtějí cvičení FitPainFree věnovat profesionálně jako lektoři. Hana Toufarová proto dvakrát ročně vypisuje školení, na němž zájemci získají nejprve znalosti z anatomie, fyziologie, naučí se diagnostiku chůze a postoje, pak přejdou na zásobník cviků FitPainFree, podle něj dále na zásady posilování i strečinku, naučí se vést lekce i sestavit tréninkový plán pro individuální klienty.

“Po složení závěrečných zkoušek získají certifikát potřebný pro získání živnostenského listu – a jejich nový život může začít,” uzavírá Hana Toufarová.

Chci se stát lektorem —>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.