Příběhy instruktorů FitPainFree: Iva Farářová

Iva Farářová je od loňského roku instruktorkou FitPainFree. Působí v Praze, kde vede naplněné skupinové lekce v Domyno.cz.

Jak jsi se dostala k FitPainFree?

Jako kompenzační sport k mé aktivní profesi trenérky sportovního aerobiku a fitness, kdy trávím čas v hlučných tělocvičnách, jsem si našla golf. Miluji slunná rána s rosou, kdy jdu třeba i sama ven a občas odpálím míček. Je to takové to čištění hlavy. Nicméně golf je jednostranný pohyb a já po čase pocítila bolest v rameni. Celý rok jsem měla s ramenem omezující potíže a v noci nemohla spát. Ani návštěvy u fyzioterapeuta nedokázaly bolest odstranit.

Na závodech sportovního aerobiku jsem potkala svoji kolegyni Hanku, která měla stejné problémy s ramenem již 5 let a nyní byla bez bolesti. Vyprávěla mi o jejím setkání s Líbou Plaček, o cvičení FitPainFree a o cestě do San Diega. Hanka k nám do Čech toto cvičení přivezla a skvěle metodicky zpracovala. Věděla jsem hned, že chci nové poznání a vědomosti a přihlásila se na specializované školení. Nakonec je i pro mě ten správný čas jít tímto směrem a připravit tělo na delší, kvalitní, aktivní stáří a třeba co nejdéle předávat na skupinových lekcích klientům v Domynu speciální izolované cviky, díky kterým se naučí správně pracovat se svými svaly a díky kterým odstraní svalové dysbalance způsobující potíže. 

FitPainFree ale vyžaduje znalost anatomie a jistý stupeň certifikace.

Ano, musela jsem se naučit anatomii svalů a kostí v latině, zásobník asi 200 cviků v angličtině, učila jsem se diagnostikovat chůzi a postoj. Naučila jsem se pracovat s počítačovou aplikací pro tvorbu tréninkových plánů a s aplikací Visible Body v 3D. Během studia jsem prošla krizí se sebepodceňováním, ale důvěra v samotné školení (byla jsem velmi brzy bez bolesti ramene) a získání nového pohledu na fungování lidského těla, mě dovedla k získání certifikátu. Následující období si budu zvyšovat specializaci cviků FPF pro sportovce, cviků FPF pro řešení akutních bolestí zad atd.

Co do budoucnosti, kde se v tomto cvičení vidíš?

V současné době jsem začala v Domynu praktikovat skupinové lekce. Ve svých lekcích se snažím vysvětlit klientům důvod zařazení cviků, který sval je třeba protáhnout, který posílit, jakými cviky mohou předejít různým chronickým bolestem. Zde se mi utváří ustálená klientela, se kterou mohu více pracovat. Bude-li zájem hodiny přidám.

Ráda bych zařadila svoje poznatky i do tréninkových plánů dětí, se kterými denně pracuji. Momentálně u nich spatřuji chybné posturální držení těla a tak mohu pomoci s kompenzačními cviky.

Jsem ve sportovním prostředí a ráda bych zapůsobila i na ostatní trenéry a vysvětlila důležitost cviků FPF pro jednostranné sporty. Určitě se budu dále vzdělávat, čekají mě další kvalifikace a posun k novým poznatkům.

V červnu jsem se v Rakousku osobně setkala s paní Líbou Plaček z USA, která je po čtyřech endoprotézách kyčelních kloubů. Svým aktivním a optimistickým přístupem ke cvičení mě inspirovala do další práce a posunula dál. Já se zatím snažím pomáhat kamarádům a známým s jejich pohybovými problémy a moc mě těší, když cviky pomohou.

pobyt s fitpainfree
sdr

Také se věnujete pohybu a zdravému životnímu stylu? Jste lektorem, fyzioterapeutem, masérem nebo trenérem a chcete povýšit svoji kvalifikaci?
S naším akreditovaným kurzem můžete konečně začít i s individuálními lekcemi a webovou aplikací k tvorbě tréninkových plánů! Přidejte se k nám a zařiďte si zdravou práci snů!

A pokud máte svoji práci rádi a cvičení a zdravý životní styl je Vaším koníčkem, přihlaste se na kurz Training, díky kterému můžete vést skupinové lekce FitPainFree a zbavit tak bolesti sebe i své okolí, stávající i nové klienty!

www.fitpainfree.com

Komentáře