ZAČÍNÁM CVIČIT A NECHCI SE ZNIČIT

zacinam-cvicit-nechci-se-znicit-zdrave-telo-zdravotni-cviceni-cvicim-fitpainfree-bolest-ramena-zada-kycle-kolena-online-lekce-pravidelnost-prevence-kompenzace-cviky-cvikynazada-zdravazada-mojetelo-peceotelo-prevence-fitness-fit-zdravi-mojezdravi-mojetelo-novyrok-motivace-pravidelnost-maminka-sportovec-duchodce-online-kurzy-kurzcviceni-metoda-21-stoleti-hanatoufarova

Nový rok, nové cíle, nová motivace. Každý rok si dají tisíce lidí za cíl zlepšit svoji postavu, lépe se stravovat a cvičit. Ale až 80% to bohužel nedotáhne do konce. Buď ztratí motivaci nebo se přetíží, zvrtnou kotník, ozve se koleno…

Jak začít cvičit a nezničit se?

Začátky bývají těžké. V lednu jsme motivovaní a odhodlaní. Kolem nás spousta příspěvků o novém začátku, možnosti změnit svoje tělo, mysl, stravu. A také spousta možností, jak toho dosáhnout. Reklamy na nás skáčou ze všech oken, máme milion udělátek a videí a tak do toho skočíme.

Velmi brzy, zpravidla za 3 – 6 týdnů se ale ukáže, komu to opravdu vydrží. Většina z nás při snaze o lepší já buď ztratí motivaci, nebo to naopak přežene a změna se nekoná.

Jak začít správně cvičit a nastavit pravidelnost?

Abychom nespadli do kategorie „ledňáčků“, kteří v lednu začnou ale také skončí, potřebujeme 2 věci.
Pravidelnost a motivaci.

A zrovna pravidelnost sami od sebe těžko dodržujeme. Je to něco nestálého, co se většinou učíme až jako dospělí, v touze po životní změně. Víme, že je to pro nás dobré ale ten hlas vevnitř, který láká k prokrastinaci, jídlu nebo televizi je prostě silnější.

Pocit úlevy může přijít hned a to nás motivuje vytrvat. Ale láska k vědomému pohybu nepřijde sama od sebe. Té musíme jít trošku naproti.

Motivace je pro každého jinak silný motor. Někdo má celoživotní vizi a jde za ní hlava nehlava. A tak když se rozhodne, že začne cvičit, najde si trenéra, poradce pro výživu a zjistí, co je pro jeho tělo nejlepší. Zaváže se časově i finančně a pravděpodobně dojde, kam chce.

Někdo však nemá silnou vůli. Nebo čas nebo peníze, aby si mohl dovolit všechny odborníky. A než zjistí, která metoda na něj funguje, který terapeut, trenér nebo styl mu sedí, do čeho chce investovat čas a peníze, je velká šance, že nedojde zdárného konce. Ten proces je velmi demotivující.

Pravidelné lekce, které připraví svaly

Ať už jste se letos rozhodli poprvé, nebo začínáte s pohybem každý rok, potřebujete pravidelnost a motivaci. Naši klienti pochopili, že nabízíme nejjednodušší řešení a jejich investice je minimální, avšak s maximálním výsledkem.
Již po první lekci se cítí lépe, po pár dalších vnímají změny na svém těle a za měsíc nebo za dva už o sobě mluví jako o závislých. Závislých na vědomém pohybu, který otevřel dveře ke zdravějšímu tělu a životu bez bolesti.

Proč online lekce?

V době lockodwnu jsme přešli z živých lekcí na online. Dlouho nebyla jiná možnost a tak jsme se zlepšovali v kvalitě obrazu, zvuku, komunikace přes obrazovku a používání nových nástrojů. Hned jsme začali vysílat zdarma a živě na facebooku a cvičily s námi stovky lidí po celé ČR.

A časem jsme zjistili, že online forma spoustě lidem vyhovuje. Přišli jsme na to, že se klienti více soustředí na sebe. Nejsou rušeni okolím a více vnímají vedení lektora. Díky obrazovce vidí nejen jeho a správné provedení, ale také sebe. Mohou se tedy lépe kontrolovat. Navíc věnovat hodinu času sobě ještě do běžného dne zvládneme, ale tahat s sebou oblečení, jet někam do tělocvičny a ztrácet čas cestou, to už si řada z nás nemůže dovolit.

ROZVRH PRAVIDELNÝCH LEKCÍ

Maminky, důchodci, sportovci pojďte s námi cvičit

Najednou jsme mohli pokrýt skupiny, které nemají možnost, odhodlání nebo čas chodit do fitka.
Maminky na mateřské, které cvičí s prckem vedle sebe a občas k němu odskočí, pokud je potřeba.
Důchodci, kteří potřebují zvyšovat svoji kondici, aby si mohli užívat život s minimem bolestí. Všichni, kteří nemají čas jet do fitka, nechtějí se vystavovat zbytečnému nebezpečí, mají rádi svoje pohodlí a přitom mají zájem o svoje tělo. A také všichni, kteří se věnují nějakému sportu a uvědomují si nutnost kompenzace nebo srovnání těla po osmihodinovém sezení u PC a ví, že základem zdraví je prevence.

A tak jsme rozhýbali spoustu „zmrzlých“ ramen, zablokovaných beder, protáhli zkrácené svaly všem, kdo neradi protahují a dostali stovky lidí z bolesti k funkčnímu tělu.

Zkrátka jsme zjistili, že online lekce FitPainFree jsou ideální volnou 21. století.

Jak to funguje?

I proces online lekce je zcela bezbolestný 🙂 Zaplatíte kurz (pokud jste odhodlání již nyní) nebo jednotlivou lekci (pokud potřebujete nejprve vyzkoušet) a na email vám přijde odkaz. Na ten kliknete 5 min před lekcí, nachystáte si podložku a jedeme!

  • Lektor má zapnutý zvuk i kameru a po celou lekci vás slovně vede, opravuje, upozorňuje na nejčastější chyby a podporuje k maximálnímu soustředění.
  • Vy máte zapnutou kameru, aby mohl lektor dobře opravovat a reagovat. Forma je sice online, ale pořád je to živý čas, živý člověk, živá atmosféra 🙂
  • Svůj počítač můžete propojit k televizi, jako to dělají lektoři, a krásně uvidíte provedení každého cviku. Tímto si nastavíte skvělé prostředí a 55 minut uteče jako voda.

Co je to vědomé cvičení? Jak to, že lekci zvládne každý?

Ptáte se, co je vlastně podstatou FitPainFree a proč jej doporučujeme každému, od dětí, před vrcholové sportovce až po důchodce? Jak je možné, že si všichni užijí stejnou lekci?

Jde o to, že pracujeme se svými svaly. Každý máme jinou pohybovou paměť, jiné pohybové návyky, jinou kondici. Cviky metody FitPainFree jsou na první pohled velmi jednoduché, ale brzy zjistíte, že je těžké je provést správně.

Když si představíte, že ležíte na zemi a máte zvednout jendu nohu, zní to velmi snadno. Ale potom, co vás lektor přesně navede, správně nastaví a vysvětlí, co byste měli a němeli cítit, které svaly mají a nemají pracovat, dost možná zjistíte, že ten pohyb vlastně nemůžete udělat. Po pár opakováních se ale pocit zlepší a vy se svojí soustředěností dostáváte do vědomého používání svalů. Do vědomého cvičení.

A při každém cviku jdeme každý do svého maxima. Maratonec, který je zvyklý běhat a fungují mu dobře flexory kyčle (svaly, které zapojíme právě při zvedání nohy), bude tento cvik považovat za snadný. Ale pokud nemá srovnané tělo, bude mít například problém otevřít hrudník a udržet ramena na zemi. Takže v každém cviku se někdo cítí pohodlněji a jde mu, ale v jiném bude velmi bojovat.

A proto se může na stejné lekci potkat klidně třicetiletý vrcholový basketbalista a šedesátiletá dáma, oba budou cvičit ve svém maximálním rozsahu, oba budou posilovat a protahovat stejné svaly, ale každý bude mít jiný pocit.

A to je naprostá jedinečnost tohoto zdravotního cvičení. Všichni se stáváme vědomějšími, pohyblivějšími a zdravějšími.

Komentáře